چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دوره آموزشی اخلاق فردی، اجتماعی و اداری در دانشگاه هرمزگان

برگزاری دوره آموزشی اخلاق فردی، اجتماعی و اداری در دانشگاه هرمزگان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه هرمزگان :از سوی مدیریت بودجه و تشکیلات دانشگاه هرمزگان یک دوره آموزشی اخلاق فردی، اجتماعی و اداری با مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در سالن فرهنگ برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده، سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هرمزگان در کارگاه آموزشی اخلاق فردی، اجتماعی و اداری با بیان اینکه شاکله ی اصلی تمدن اسلامی آن است که سبک زندگی اسلامی شود افزودند: اگر جامعه از لحاظ سبک زندگی اجتماعی، اسلامی شود، همه از آن بهره مند خواهند شد و اگر زمانی جامعه به جایی برسد که اخلاق در آن رنگ ببازد همه ضرر می کنند، اگر کسی فکر کند که زرنگی می کند و سر کسی کلاه می گذارد در واقع در چنین جامعه ای یک نفر هم سر او کلاه می گذارد.

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این جلسه بیان کردند: غربی ها اول فکر می کردند با حقوق می توانند مشکلات جامعه را حل کنند اما با شکست مواجه شدند و به همین دلیل به اخلاقیات روی آوردند زیرا با حقوق می شود درمان کرد اما با اخلاق می توانیم پیشگیری کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده با اشاره به برخی از مشکلات اجتماعی بیان کردند: چون احساس کاذب داریم که هیچ مشکل اخلاقی نداریم، به دنبال حل مشکل نمی رویم هر چند بیماری وجود دارد. برای حل مشکلات باید اخلاقیات در جامعه افزایش پیدا کند
ایشان در ادامه ی صحبت هایشان با اشاره به نامه ی امام علی(ع) به مالک اشتر به عنوان دستورالعمل عملیاتی و اخلاق اجتماعی به بررسی ابعادی از این نامه پرداختند و بیان داشتند: امیرالمومنین در این نامه خطاب به مالک این چنین می گوید: مالک دلت را برای مردم لبریز از رحمت کن و وجودت را مالامال از عشق و محبت به مردم کن، مالک مبادا تو مانند یک جانور درنده باشی که در خوردن سبقت بگیری، آنهایی که به تو رجوع می کنند دو دسته هستند:گروهی برادران دینی تو هستند و دسته ای اگر چه مسلمان نیستند اما در خلقت با تو یکسانند و چون در خلقت با تو یکسان هستند و خواسته یا ناخواسته از آنها خطاهایی صورت می گیرد، آنها را ببخش، همانطور که دوست داری از خطاهای تو بخشیده شود.
ایشان در پایان این مراسم افزودند: چرا پیامبر این همه زجر کشید؟ و آن قدر اذیت شد که خداوند در قرآن فرمود: "ما قرآن را به تو نازل نكردیم كه خودت را به مشقت بیندازی"، پیامبر خودش را برای اخلاق به زحمت می انداخت، برای همین نیز فرمود: "من برای کامل کردن اخلاق مبعوث شدم"

 

 


١٦:٣١ - 1395/10/07    /    شماره : ٧١٨    /    تعداد نمایش : ٩٤٩خروج