چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سی‌ و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های مناطق جنوب کشور در دانشگاه هرمزگان

برگزاری سی‌ و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های مناطق جنوب کشور در دانشگاه هرمزگان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه هرمزگان، دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه ای مناطق جنوب کشور اظهار کرد: در این مسابقات استان های کهکیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس، بوشهر، کرمان سیستان و بلوچستان و هرمزگان شرکت دارند.

عبدالله فروزان فر با بیان اینکه وزارت علوم این مسابقات را در چهار مرحله دانشگاهی، منطقه ای، کشوری و ملی برگزار می کند، اضافه کرد: این مسابقات طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در بندرعباس در دانشگاه هرمزگان برگزار شد.

معاون فرهنگ و اجتماعی دانشگاه هرمزگان افزود: وزارت علوم و‌‌ تحقیقات هر ساله جشنواره قرآنی در مرحله دانشگاهی، منطقه‌ای، کشوری و ملی برگزار می‌کند که امسال دانشگاه هرمزگان میزبانی این جشنواره را به عهده گرفته است.

دبیر اجرایی سی‌ و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های مناطق جنوب کشور، تصریح کرد: سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های مناطق جنوب کشور در بخش‌های آوایی، معارف، ادبی، هنری و پژوهشی برگزار می‌شود که دانشگاه هرمزگان میزبان بخش آوایی در گرایش‌های قرائت، ترتیل، تحقیق و حفظ است.

فروزان‌فر با بیان این‌که تعداد ۶۶ برگزیده بخش حفظ دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم و تحقیقات مشخص شدند، خاطرنشان کرد: در بخش قرائت و ترتیل از بین تعداد ۱۴۵ سی‌دی ارسالی تعداد ۶۰  برگزیده گزینش شدند.

به گفته وی، دانشگاه هرمزگان در سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های مناطق جنوب کشور میزبان تعداد ۱۲۶ دانشجو بود که تعداد ۱۷دانشجو برگزیده از دانشگاه هرمزگان هستند. 


٢٢:٠٥ - 1397/02/17    /    شماره : ١١٦٢    /    تعداد نمایش : ٣٥٦خروج